20 Mart 2018
Mustafa Özşimşekler
Türk vaiz ve hafız

Kahraman Türk Ordusu

26 Şubat 2018

Bizler evlerimizde güvenle, huzur içinde oturabilmemiz için bedel ödeyen, bu vatan için cephede canlarını seve seve feda eden yiğitler var!.. Biz sıcak yatağımızda derin uykularımıza dalarken, ocaklarına ateş düşen ve gözlerine uyku girmeyen şehid aileleri var!.. Rabbim şehidlerimize rahmet, yaralı askerlerimize şifa, kederli ailelerine sabr-ı cemil ecr-i cezîl ihsan eylesin. Peygamber ocağının neferleri olan imanlı Mehmetçiğimiz, Zeytin Dalı harekâtıyla birlikte bir kez daha tüm dünyaya yiğitliği, mertliği ve merhameti öğretti. Afrin operasyonu başladığından beri Haber ajansları, Dünyanın alışık olmadığı pek çok haberler duyurdu. Hatırlarsanız, Afrin’deki çatışmalarda ÖSO’nun yakaladığı terörist; “ne olur beni Türk askerlerine teslim edin” diye yalvarıyordu. Çünkü, Peygamber Efendimiz savaş hukûku ile ilgili ne buyurmuşsa, biliyordu ki Mehmetçiğimiz ona göre davranacaktı…

ÖSO komutanlarından Osman Salih ise şöyle demişti:

“Biz bu savaşı bir hafta içinde bitiririz ama TSK bize ‘sivillere dokunmayın’ diyor. Sivillere ve meskûn mahallere dokunmak yasak… Ama biz, hiç böyle bir şey görmedik ki... Yıllardır ne PKK böyle ilkeli savaştı ne DAEŞ ne de Esed rejimi… TSK ise, ele geçirdiği esirleri yediriyor, içiyor, kıyafetler veriyor. Oysa Terör örgütleri ve Suriye rejimi ya kafasını koparıyor ya da kolunu bacağını... İşte Peygamber’in ordusu budur. Biz Türk Ordusu ile birlikte savaş- maktan onur duyuyoruz!”

Evet, dünya bu tür haberleri hayret ve şaşkınlıkla izliyor. Düşmana bile merhamet edilebildiğini, esirlere insanca muamele yapıldığını, savaşın da bir ahlâkı olduğunu öğreniyor tüm dünya...

Dolayısıyla, demokrasi bahanesiyle girdiği ülkelerde milyonlarca sivil katleden eli kanlı 

Amerika’nın; Afrika ülkelerinde halk açlıktan ölürken, onların yer altı kaynaklarını acımasızca sömüren zâlim Batı’nın, şanlı ordumuzdan ve bu necip milletten öğreneceği daha çok şey var.

Ve…

Mehmetçiğimiz, bizlere de şehâdet dersi verip bu millete şehâdet şuurunu aşıladı. Zira şehitlerimizin vasiyetlerini, şehid olmadan önce attıkları twitleri okuyunca, yüreklerimiz ürperdi ve tüylerimiz diken diken oldu.

Savaşa giderken; “düğüne gidiyoruz” diyen; “ailene mesajın var mı?” denilince “beklemesinler” diye cevap verip geri dönmeyi düşünmeyen, dini ve vatanı için canını seve seve vermeyi göze alan böyle yiğitleri görünce, gözlerimiz doldu ve göğüslerimiz kabardı.

Şehitliği en üstün mertebe, gaziliği de en bü- yük rütbe kabul ederek, vatanımızın bütünlüğüne kasteden dış güçlere ve onların maşalarına karşı mücadele ederken can veren Mehmedim!.. Allah şehâdetinizi kabul buyursun. Sizi şehidlerin seyyidi Hz. Hamza (Radıyallahü anh)’a komşu eylesin!

Kıymetli Lâlegül Dergisi Okurları! Malum üç ayların başlangıcı olan Receb-i şerif ayı geliyor. Ve Receb’in ilk Cuma gecesi Reğâip Gecesi’dir ki, Efendimiz (Sallallâhü Aleyhi ve Selem):

“Sakın ola ki Recebin ilk Cuma Gecesi’nden gaflet etmeyin. Çünkü o geceyi melekler Reğâib diye tesmiye ederler.” Buyurmuştur. O gece, yüce hîbeler gecesidir. Allah’ın kullarına ihsânı ve rahmeti çok büyük olduğundan o geceye Reğâib denilmiştir. Mevlâ Teâlâ, Habîbinin hürmetine o gece mümin kullarına rahmetini, lütfunu ve inâyetini yağdırırcasına bol bol ihsân edecektir. Rabbim istifade edenlerden eylesin.

Şimdiden hepinizin Reğâib Gece’niz mübarek olsun. Rabbim bu mübarek geceyi, şanlı ordumuzun galibiyetine ve terörün kökünün tamamen kazınmasına vesile eylesin. Amin! Fi emanillah!

 

 

Ilımlı İslam

7 Aralık 2017

Habeşistan

1 Mart 2017