20 Mart 2018

Zeytin Dalı Harekâtı’nda 35. gün...Canlı takip!

Zeytin Dalı Harekâtı’nda 34 gün geride kaldı. Mehmetçik, 8 köyü daha PYD/YPG’li teröristlerden temizledi, 99 noktada kontrol sağlandı. Temizlenen bölgelerle, Afrin’i çevreleyen hilal tamamlanmak üzere.

YAYINLANMA TARİHİ 23.02.2018 08:48

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında 34. günde PYD/YPG denetimindeki stratejik öneme sahip Cinderes yakınlarındaki Tell Dilur, Mikdad ve Ali Racu köyleri, Racu beldesine bağlı Sarı Uşağı ve Rahmanlı köyleri ile Şeyh Hadid beldesine bağlı Zehra, Aşağı Korgan ve Yukarı Korgan köyleri teröristlerden alındı. Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 1873 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Kilis’in karşısında bulunan Şeyh Huruz bölgesindeki terör hedefleri de Türk savaş uçaklarınca ateş altına alındı.

14:12: TSK ve ÖSO, Afrin'in kuzeybatısındaki Maskah köyünü teröristlerden temizledi.

14:00:  Afrin'in hemen doğusunda yer alan Tel Rıfat'ın birkaç saat içinde teröristler tarafından rejim güçlerine devredileceği belirtiliyor.

13.10: Zeytin Dalı Harekatı kapsamında askeri birliklerden teröristlerin üzerine Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) atışları sürüyor. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde çekilen görüntülerde, teröristlerin ÇNRA atışlarının yapılması yer alıyor. Sınır ötesinde bulunan teröristlerin üzerine atılan bombalar, tam isabet hedefi buluyor.

12.40: Genelkurmay Başkanlığından, dün vurulan terör konvoyu hakkında açıklama: PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait 30-40 araçtan oluşan ve içinde teröristlerle silah ve mühimmat taşıyan konvoyun, Afrin'in güneydoğusundan şehre yaklaşırken tespit edildiği ve kentten 15 kilometre kadar uzaktayken kara ateş destek vasıtalarıyla vurulduğu bildirildi.

10:35: TSK ve ÖSO, Afrin'in güneybatısındaki Bafler köyünü teröristlerden temizledi.

09.50: Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 1873 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

03.00: Genelkurmay Başkanlığından, Afrin'de PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait 30-40 araçtan oluşan konvoyun vurulduğu bildirildi.

Etiketler